O konferencji
RYNEK NIERUCHOMOŚCI – ASPEKTY PRAWNE I EKONOMICZNE
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Ekonomiczny oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej) oraz Narodowy Bank Polski zapraszają do wzięcia udziału w IV Konferencji Naukowo-Branżowej Rynek Nieruchomości – aspekty prawne i ekonomiczne, organizowanej w Lublinie w dniach 6-7 grudnia 2018 r.
Podobnie jak w poprzednich latach tematyka konferencji będzie koncentrować się na zagadnieniach szeroko rozumianego rynku nieruchomości, zarówno od strony podejścia naukowego jak i praktycznego. W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na aspekty prawne i ekonomiczne funkcjonowania rynku nieruchomości, a zwłaszcza na następujące kwestie:
- Zmiany legislacyjne a rynek nieruchomości - specustawa mieszkaniowa, Mieszkanie Plus
- Obciążenia fiskalne branży nieruchomościowej
- JST a rynek nieruchomości
- Rynek najmu
- Nieruchomości komercyjne
- Nieruchomości jako przedmiot inwestycji alternatywnych, REIT
- Polityka publiczna a kondycja rynku nieruchomości
- Zarządzanie finansami w branży nieruchomościowej
Językami konferencji są język polski i język angielski. Poniżej znajduje się informacja o ważnych terminach dla uczestników konferencji oraz jej ramowy program. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz organizacji konferencji będą sukcesywnie uzupełniane. Organizatorzy zastrzegają, że podany ramowy program konferencji może ulec zmianie.
WAŻNE TERMINY
30 października 2018
- nadsyłanie zgłoszeń uczestnictwa i streszczeń referatów (Uwaga: streszczenie do max 150 słów, zawierające zarys problemu naukowego oraz proponowaną metodę badawczą)
- przesłanie referatów wraz z abstraktem (Uwaga: abstrakt do maks. 300 słów)
- wniesienie opłaty konferencyjnej oraz przesłanie potwierdzenia przelewu
MIEJSCE OBRAD
Obrady konferencji będą odbywać się w auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, Al. Kraśnicka 2cd, Lublin (http://www.umcs.pl/pl/wydzial-nauk-o-ziemi-i-gospodarki-przestrzennej,1339.htm)
PUBLIKACJA
- Barometr Regionalny. Analizy i prognozy - WSZiA w Zamościu (j. angielski); 14 pkt. http://br.wszia.edu.pl/
- Annales UMCS Sectio H, Oeconomia - WE UMCS (j. angielski, j. polski); 11 pkt. https://journals.umcs.pl/h